Chat with us, powered by LiveChat

Test hakkında

Besin ve intolerans testlerimiz hakkında her şey.

no source text

Sunduklarımız. Seçenekleri basitleştirmek.

Dünyanın en kapsamlı, müdahalesiz testlerini geliştirdik. En yeni biyoteknolojiyi kullanan güvenli ve hızlı prosedürümüz, sizin için doğru seçimleri bulabilmek adına saç numunenizi test etmektedir.

Saçınızın sadece bir örneğine ihtiyacımız duymaktayız.  Kapsamlı sistemlerimizi kullanarak, sonuçları sadece 10 iş günü içinde size e-postayla göndermekteyiz. Test sonuçlarınız,% 85 ve üzeri intolerans gösteren tüm öğeleri içerecektir. Binlerce test yaptıktan sonra, semptomların intoleranstan kaynaklı belirtilerin ortaya çıkmaya başladığı rakam olarak %85’i belirledik.

Yenilikçi tek adımlık testimiz, beş bölgeye ayrılan kapsamlı bir rapor oluşturmamızı sağlamaktadır:

  • Yapmanız gerekenleri açıklayan sonuç açıklaması
  • Sonuçlarınızda yer alan maddeler
  • Maddelerin bulunduğu yerler (örneğin belirli bir ağaç türünün kaynağı veya bu kimyasalı içeren ürünler)
  • Vücudunuzda eksik olan besin maddeleri (isteğe bağlı)
  • Kişisel sonuçlarınız için rehberlik.

İntolerans Testi

En popüler testimiz. Saç numunenizi 600 farklı gıda ve gıda dışı madde ile test etmekteyiz. %85 üzeri puan alan maddeler potansiyel intolerans kaynakları olarak işaretlenmektedir.

Besin Testi

Artık ücretsiz besin rehberiyle birlikte. Testimiz diyetinizden muhtemelen eksik olan ana besinleri belirliyor. Şu an 80 besin maddesini belirleyebiliyoruz.

Metal Zehirliliği Testi

Saç numuneniz 24 farklı metale karşı test edilmektedir. Metaller vücut tarafından emilemez ve tipik olarak potansiyel intolerans katalizörleri olarak görülür.

Daha az müdahale ile saçları test ediyoruz.

Son yediğiniz yemek veya stres gibi diğer faktörlerden etkilenen kan tahlili ve idrar tahlili sonuçlarından farklı olarak saç testi bunlardan etkilenmez ve saçınız daha uzun süre bilgi depolayabilir. Bu bilgileri test için kullanıyoruz ve intoleranslarınız hakkında sizi daha iyi aydınlatabilmekteyiz.

Saç, aşağıdaki gibi belirli nedenlerden dolayı intolerans testi için harika bir yöntemdir:

  • Daha az müdahale gerektirir – Yalnızca ufak bir saç numunesine ihtiyacımız vardır.
  • Daha fazla maddeyi test edebiliriz – Kan tahlilleri genellikle az sayıda madde için test yaparken biz sadece birkaç saç teliyle 600 farklı madde için test yapabilmekteyiz.
  • Daha hızlıdır – Saç testi, kan tahlilinden çok daha hızlı bir işlem olduğundan dolayı testler kısa sürede tamamlanır.
  • Bozulmaz – Kan veya idrar numunesi alınır alınmaz bozulmaya başlar. Saçlar gerekli bilgileri içlerinde saklar ve dışarıdaki kirletici maddelerden etkilenmez.
  • Maliyeti uygundur – Bütün bu nedenlerden dolayı saç testi, kan tahlilinden çok daha ucuzdur ve bu tasarrufları son derece rekabetçi fiyatlarla müşterilerimize aktarabilmemizi sağlar.

İntoleransı olan insanların sayısı artmaktadır. Türkiye’de en yaygın olanlardan bir tanesi de sığır eti intoleransıdır.

 

BAŞLAYIN

Neden test yaptırmalıyım?

İntoleransı olan insanların sayısı artmaktadır. Türkiye’de en yaygın olanlardan bir tanesi sığır eti intoleransıdır

Araştırmalar, süt ve kırmızı et yemenin astım ve bahar nezlesinde bir rol oynayabileceğini göstermektedir.

Fiziki rahatsızlıklara ve acılara sebep olmalarının yanı sıra belirtiler kişinin zihinsel sağlığını da etkileyebilir ve birçok durumda normal bir yaşam sürmelerini engelleyebilir. Temel nedenin doğru tespitinin yapılması zor olabilir. Çoğu test şu anda sadece gıda maddeleriyle sınırlıdır ancak asıl intolerans çoğunlukla günlük yiyeceklerimizi işlemekte kullanılan kimyasallarla ilgilidir.

Yaygın intolerans bazlı belirtiler

Yaygın intolerans belirtileri şişkinlik hissi, aşırı gaz ve hatta ishal gibi sindirim rahatsızlıklarını içerebilir. Aynı zamanda yorgunluk, baş ağrısı ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları da mevcuttur. Tek adımlık testlerimiz, gıda ve gıda dışı maddeler da dahil olmak üzere yaklaşık 600 maddeden oluşan bir yelpazeye dayanmaktadır. İntoleransınız olan maddeleri belirlemek çok önemlidir. Devamında diyetinizi değiştirmek için adımlar atabilir veya belirli kimyasalların yaygın olarak bulunduğu durumları önleyebilirsiniz. Birçok kişi glüten intoleransları veya laktoz intoleransları olduğuna inansa da testlerden sonra problemlerin başka bir maddeden kaynaklandığı ortaya çıkmaktadır.

Test ettiklerimiz

Saçınızın sadece birkaç telini kullanarak intoleranslarınız için tam bir teşhis oluşturuyoruz. Güvenli ve müdahalesiz bir yöntem kullanıyor oluşumuz, aynı zamanda besin yetersizliklerinizi de inceleyebilmemizi sağlamaktadır.

Saç numuneleri artık birçok meslekte uyuşturucu ve alkol testi için kullanılmaktadır. Saçların bilgi depolama özelliğinden dolayı besin yetersizlikleri ve metal zehirlilik testleri için ideal olduklarını keşfettik. Sadece birkaç tel kullanılarak ayrıntılı bir rapor oluşturulabilmektedir. Vücudunuzun şu anda tepki gösterdiği tüm maddeleri ayrıntılı olarak içeren bir rapor hazırlıyoruz.

Testlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin. Kolayca sipariş verebilirsiniz.

 

HEMEN SİPARİŞ VERİN